skip navigation

Composite Schedule

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
vs ODAC Indoor Championships
11:00 a.m.

vs ODAC Indoor Championships
11:00 a.m.

vs Franklin
@ Clermont, Fla. - Legends Way
10:00 AM

vs Aurora
@ Kissimmee, Fla.
12:30 PM

at Huntingdon
5:00 PM
2
vs Pfeiffer Invitational
TBD

vs Pfeiffer Invitational
TBD

vs Adrian
@ Clermont, Fla.
10:00 AM

vs Ohio Northern
@ Kissimmee, Fla.
12:30 PM
3
vs Pfeiffer Invitational
TBD

vs Pfeiffer Invitational
TBD

vs Bluffton
@ Clermont, FL
10:00 AM

vs New England Col.
@ Kissimmee, Fla.
12:30 PM

vs Widener
@ Sewanee, Tenn.
3:00 PM

at Birmingham Southern
5:00 PM
4
5
vs John Carroll
@ Kissimmee, Fla.
10:15 AM

vs Alvernia
@ Kissimmee, Fla.
12:30 PM

at Sewanee
6:00 PM
6
vs Mount Union
@ Spring Games - Clermont, Fla.
10:00 AM

vs Illinois Col.
@ Kissimmee, Fla.
12:15 PM
7
vs South Region NCAA Final Qualifier
12:00 p.m.

vs Tufts Final Qualifier
12:00 p.m.

vs South Region NCAA Final Qualifier
12:00 p.m.

vs Tufts Final Qualifier
12:00 p.m.

vs Virginia Wesleyan
12:00 PM

at Lynchburg
1:00 PM

vs Virginia Wesleyan
3:00 PM
8
9
vs Baldwin Wallace
6:00 PM
10
vs Christopher Newport
3:00 PM
11
at Washington and Lee
4:00 PM

vs Swarthmore
4:00 PM
12
vs Bethany
4:00 PM

at Southern Virginia
5:00 PM

at Southern Virginia
7:00 PM
13
vs NCAA Indoor Championships
TBA

vs NCAA Indoor Championships
TBA
14
vs NCAA Indoor Championships
TBA

vs NCAA Indoor Championships
TBA

vs Max and Susan Stith Invitational
TBD

vs Ferrum
@ Little League Day
12:00 PM

at Greensboro
1:00 PM

at Virginia Wesleyan
1:00 PM

vs McDaniel
2:00 PM

at Greensboro
3:00 PM

vs Ferrum
3:00 PM
15
vs Max and Susan Stith Invitational
TBD
16
17
18
at Shenandoah
3:00 PM

at Shenandoah
4:00 PM

at Shenandoah
5:00 PM

vs Greensboro
5:00 PM
19
at Mary Washington
3:00 PM
20
vs W&L Track & Field Carnival
10:00 a.m.

vs W&L Track & Field Carnival
10:00 a.m.

vs Jekyll Island Collegiate
TBD
21
vs W&L Track & Field Carnival
11:00 a.m.

vs W&L Track & Field Carnival
11:00 a.m.

vs Marlins Invitational
TBD

vs Jekyll Island Collegiate
TBD

at Randolph-Macon
12:00 PM

at Guilford
1:00 PM

at Guilford
3:00 PM

at Randolph-Macon
3:00 PM

at Shenandoah
4:00 PM

at Ferrum
7:00 PM
22
vs Marlins Invitational
TBD

vs Jekyll Island Collegiate
TBD

vs Ferrum
1:00 PM

vs Ferrum
3:00 PM
23
vs Jekyll Island Collegiate
TBD
24
at Randolph-Macon
3:00 PM

vs Washington and Lee
4:00 PM

at Randolph-Macon
5:00 PM
25
vs Washington and Lee
7:00 PM
26
27
vs Randolph
4:00 PM

vs Randolph-Macon
7:00 PM
28
vs Doc Jopson Invitational
11:00 a.m.

vs Doc Jopson Invitational
11:00 a.m.

vs Eagle Invitational
TBD

at Roanoke
12:00 PM

vs Virginia Wesleyan
1:00 PM

vs Virginia Wesleyan
3:00 PM

at Roanoke
3:00 PM

vs La Roche
7:00 PM
29
vs Eagle Invitational
TBD

at Lynchburg
1:30 PM

at Lynchburg
3:30 PM
30
31
at Eastern Mennonite
4:00 PM
1
vs Randolph
3:00 PM

at Eastern Mennonite
4:00 PM

vs Randolph
5:00 PM
2
3
vs William & Mary Colonial Relays
9:00 a.m.

vs William & Mary Colonial Relays
9:00 a.m.

vs Marine Corps Intercollegiate
TBD

at Lynchburg
5:00 PM
4
vs William & Mary Colonial Relays
10:00 a.m.

vs William & Mary Colonial Relays
10:00 a.m.

vs Marine Corps Intercollegiate
TBD

vs Guilford
12:00 PM

vs Roanoke
1:00 PM

at Hampden-Sydney
1:00 PM

vs Guilford
2:00 PM

vs Roanoke
5:00 PM