skip navigation

Licensed to Cave Spring High School    HY-TEK's Meet Manager 3/17/2012 08:04 PM
                     Maroon Invitational 2012 - 3/17/2012                      
                                Roanoke College                                
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Flomo, Hope                  Roanoke                12.95      12.84Q -0.2  1 
  2 Woods, Brianna               Ursuline (Oh           13.15      13.23Q -0.2  2 
  3 Marotta, Mari                Bridgewater            13.20      13.84q -0.2  2 
  4 Elliott, Janell              Roanoke                13.95      14.38q -0.2  2 
  5 Stoker, Kai Lynn             Bridgewater            14.71      14.73q -0.2  1 
  6 Good, Naomi                  Eastern Menn                      14.75q -0.2  2 
  7 Unruh, Rebecca               Bridgewater            13.60      14.83q -0.2  1 
  8 Stacy, Jenna                 Bridgewater            14.09      15.63q -0.2  2 
 
Women 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Flomo, Hope                  Roanoke                12.84      12.61   2.8  10   
  2 Woods, Brianna               Ursuline (Oh           13.23      12.87   2.8   8   
  3 Marotta, Mari                Bridgewater            13.84      13.37   2.8   6   
  4 Elliott, Janell              Roanoke                14.38      14.06   2.8   4   
  5 Good, Naomi                  Eastern Menn           14.75      14.41   2.8   2   
  6 Unruh, Rebecca               Bridgewater            14.83      14.55   2.8   1   
  7 Stacy, Jenna                 Bridgewater            15.63      15.07   2.8 
 
Women 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Prempeh, Esther              Roanoke                26.75      26.67  +0.0  3  10   
  2 Brennan, Amy                 Frostburg St           27.29      26.89  +0.0  2   8   
  3 Mejia, Jessica               Roanoke                27.25      27.33  +0.0  3   6   
  4 Brown, Alena                 Ursuline (Oh           27.79      27.80  +0.0  3   4   
  5 Stump, Elizabeth             Bridgewater            27.50      28.14  +0.0  2   2   
  6 Marotta, Mari                Bridgewater            28.76      28.21  +0.0  2   1   
  7 Elliott, Janell              Roanoke                29.25      29.52  +0.0  2 
  8 Atkins, Shyanne              Ursuline (Oh           29.65      30.46  +0.0  3 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Carroll, Morgan              Frostburg St         1:01.00      59.71   2  10   
  2 Stump, Elizabeth             Bridgewater          1:02.50    1:01.11   2   8   
  3 Grindle, Jaimie              Ursuline (Oh           59.14    1:01.32   2   6   
  4 Brennan, Amy                 Frostburg St         1:01.89    1:02.06   2   4   
  5 Dellehunt, Rachel            Roanoke              1:02.94    1:02.48   2   2   
  6 Shay, Amanda                 Ursuline (Oh         1:04.31    1:05.69   1   1   
  7 Good, Naomi                  Eastern Menn         1:05.76    1:06.53   1 
  8 Keplinger, Morgan            Bridgewater          1:05.00    1:11.80   1 
 
Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Colburn, Katherine           Unattached           2:25.00    2:18.57   10   
  2 Goans, Jennette              Ursuline (Oh         2:25.22    2:26.90    8   
  3 Schimmoeller, Leigha         Roanoke              2:24.00    2:30.37    6   
  4 Miksek, Shannin              Roanoke              2:33.00    2:34.85    4   
  5 Holmes, Sophia               Eastern Menn         2:27.78    2:35.61    2   
  6 Parker, Erin                 Bridgewater          2:30.00    2:42.19    1   
  7 Brobst, Katie                Ursuline (Oh         2:36.80    2:43.30  
  8 Duvall, Toni                 Roanoke              2:30.00    2:48.04  
  9 Patterson, Hannah            Eastern Menn         2:43.91    2:48.07  
 10 Allston, Bryn                Frostburg St         3:03.54    3:42.60  
 
Women 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brobst, Katie                Ursuline (Oh         5:20.39    5:20.1h   10   
  2 Kreider, Lanae               Eastern Menn         5:25.00    5:20.83    8   
  3 England, Grace               Roanoke              5:17.00    5:25.19    6   
  4 Turner, Samantha             Ursuline (Oh         6:01.15    5:35.86    4   
  5 Keplinger, Morgan            Bridgewater          5:20.00    5:40.10    2   
  6 Cline, Hannah                Roanoke              5:23.00    5:43.74    1   
 
Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Farr, Nicole                 Unattached          18:00.00   18:01.53   10   
  2 Ludtke, Zany                 Bridgewater         20:00.00   20:11.32    8   
  3 Breen, Stephanie             Bridgewater         20:00.00   20:20.08    6   
  4 Fitzgerald, Whitney          Bridgewater         20:00.00   20:25.77    4   
  5 Dingman, Erica               Ursuline (Oh        22:50.00   22:58.51    2   
 
Women 10000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Patron, Elizabeth            Frostburg St        38:00.00   41:47.5h   10   
  2 O'Neil, Jessica              Unattached                     46:40.7h    8   
  3 Bower, Jennifer              Frostburg St        48:30.00   47:21.9h    6   
 
Women 100 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Witt, Sarah                  Roanoke                15.39      16.06q +0.0 
  2 McCaulley, Fontaine          Ursuline (Oh           15.55      16.41q +0.0 
  3 Cappello, Katie              Ursuline (Oh           16.80      16.46q +0.0 
  4 Cornett, Brittany            Roanoke                16.12      16.80q +0.0 
  5 Tolley, Meagan               Roanoke                16.45      17.00q +0.0 
  6 Rittenhouse, Heather         Bridgewater                       19.48q +0.0 
 
Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 McCaulley, Fontaine          Ursuline (Oh           16.41      16.10   0.1  10   
  2 Cappello, Katie              Ursuline (Oh           16.46      16.16   0.1   8   
  3 Cornett, Brittany            Roanoke                16.80      16.24   0.1   6   
  4 Tolley, Meagan               Roanoke                17.00      16.45   0.1   4   
  5 Rittenhouse, Heather         Bridgewater            19.48      18.99   0.1   2   
 
Women 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Graves, Carmen               Roanoke              1:06.00    1:04.43   2  10   
  2 Witt, Sarah                  Roanoke              1:06.00    1:08.45   2   8   
  3 Cornett, Brittany            Roanoke              1:09.50    1:12.37   2   6   
  4 Owens, Jessie                Bridgewater          1:12.50    1:13.44   2   4   
  5 McCaulley, Fontaine          Ursuline (Oh         1:06.15    1:14.07   2   2   
 -- Dunn, Madgie                 Ursuline (Oh         1:11.50         DQ   2  hooked hurdle
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mulligan, Rosemary           Roanoke                        13:49.7h   10   
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ursuline (Ohio)  'A'                                49.15      50.3h   10   
  2 Roanoke  'A'                                        48.50      50.5h    8   
 -- Bridgewater (Va.)  'A'                              51.20         DQ  
 
Women 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roanoke  'B'                                      1:46.00    1:46.62   10   
     1) Prempeh, Esther                 2) Flomo, Hope                    
     3) Graves, Carmen                  4) Mejia, Jessica                 
  2 Ursuline (Ohio)  'A'                              1:49.50    1:48.98    8   
     1) Grindle, Jaimie                 2) Brown, Alena                   
     3) Rimmer, Shannon                 4) McCaulley, Fontaine            
  3 Ursuline (Ohio)  'B'                              1:54.50    1:52.90    6   
     1) Atkins, Shyanne                 2) Cole, Rachel                   
     3) Woods, Brianna                  4) Dunn, Madgie                   
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roanoke  'A'                                      4:10.00    4:13.57   10   
     1) Flomo, Hope                     2) Witt, Sarah                    
     3) Mejia, Jessica                  4) Duvall, Toni                   
  2 Ursuline (Ohio)  'A'                              4:03.50    4:18.49    8   
     1) Shay, Amanda                    2) Grindle, Jaimie                
     3) Goans, Jennette                 4) Dunn, Madgie                   
 
Women High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cappello, Katie              Ursuline (Oh                      1.60m   10   
  2 Carroll, Morgan              Frostburg St           1.53m      1.57m    8   
  3 Kempf, Brittany              Ursuline (Oh           1.55m      1.52m    6   
  4 Rittenhouse, Heather         Bridgewater            1.35m      1.32m    4   
 
Women Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Parker, Erin                 Bridgewater            2.83m      2.74m   10   
  2 Stacy, Jenna                 Bridgewater            2.43m      2.29m    8   
 
Women Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Tolley, Meagan               Roanoke                5.09m      4.87m  +0.0  10   
  2 Stoker, Kai Lynn             Bridgewater            5.01m      4.84m  +0.0   8   
  3 Cappello, Katie              Ursuline (Oh                      4.82m  +0.0   6   
  4 Cornett, Brittany            Roanoke                4.70m      4.79m  +0.0   4   
  5 Kempf, Brittany              Ursuline (Oh           5.20m      4.72m  +0.0   2   
  6 Wyatt, Lesley                Ursuline (Oh           4.46m      4.60m  +0.0   1   
 
Women Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Pitchford, Jordan            Bridgewater           11.50m     11.29m  +0.0  10   
  2 Stoker, Kai Lynn             Bridgewater           10.29m     10.40m  -1.2   8   
  3 Unruh, Rebecca               Bridgewater           10.21m     10.27m  -0.6   6   
 -- Wyatt, Lesley                Ursuline (Oh          10.21m         ND   NWI 
 
Women Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Genske, Nicole               Ursuline (Oh          11.75m     12.36m   10   
  2 Bransky, Elizabeth           Roanoke               12.03m     11.44m    8   
  3 McCrowey, Alisha             Roanoke               11.07m      9.90m    5   
  3 Clowser, Samantha            Roanoke               10.24m      9.90m    5   
  5 Randolph, Ericka             Frostburg St           9.99m      9.80m    2   
  6 Berg, Victoria               Ursuline (Oh           9.30m      9.57m    1   
  7 Unruh, Beca                  Bridgewater                       8.70m  
  8 Bothof, Sarah                Bridgewater            9.04m      8.25m  
  9 Shifflett, Whitney           Bridgewater                       8.18m  
 10 Seaman, Jessica              Ursuline (Oh           8.25m      8.05m  
 11 Beck, Jenni                  Eastern Menn           8.42m      7.60m  
 12 Hoag, Kathryn                Frostburg St           7.21m      7.12m  
 13 Rosa, Mary                   Frostburg St           8.49m      6.54m  
 
Women Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Genske, Nicole               Ursuline (Oh          34.29m     34.93m   10   
  2 Bransky, Elizabeth           Roanoke               34.34m     32.36m    8   
  3 Unruh, Beca                  Bridgewater                      31.36m    6   
  4 Clowser, Samantha            Roanoke               28.93m     30.36m    4   
  5 Aldrich, Audra               Roanoke               25.00m     30.06m    2   
  6 Bane, Alyssa                 Eastern Menn                     29.75m    1   
  7 Bothof, Sarah                Bridgewater           29.61m     28.20m  
  8 McCrowey, Alisha             Roanoke               26.00m     24.68m  
  9 Shifflett, Whitney           Bridgewater                      24.56m  
 10 Berg, Victoria               Ursuline (Oh                     22.55m  
 11 Randolph, Ericka             Frostburg St          22.00m     22.09m  
 12 Felty, Julianne              Ursuline (Oh                     17.01m  
 13 Rosa, Mary                   Frostburg St                     16.39m  
 
Women Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCrowey, Alisha             Roanoke               41.05m     42.40m   10   
  2 Bransky, Elizabeth           Roanoke               39.28m     41.13m    8   
  3 Genske, Nicole               Ursuline (Oh          41.58m     39.98m    6   
  4 Aldrich, Audra               Roanoke               29.00m     27.55m    4   
  5 Bane, Alyssa                 Eastern Menn                     26.27m    2   
  6 Hench, Bethany               Eastern Menn                     23.69m    1   
  7 Berg, Victoria               Ursuline (Oh                     22.00m  
  8 Unruh, Beca                  Bridgewater                      19.98m  
  9 Randolph, Ericka             Frostburg St                     18.91m  
 10 Bothof, Sarah                Bridgewater           26.98m     18.36m  
 
Women Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Owens, Jessie                Bridgewater           28.80m     31.58m   10   
  2 Rimmer, Shannon              Ursuline (Oh          28.21m     25.15m    8   
  3 Randolph, Ericka             Frostburg St          24.30m     22.44m    6   
  4 Felty, Julianne              Ursuline (Oh                     21.95m    4   
  5 Aldrich, Audra               Roanoke               24.00m     21.20m    2   
  6 Hench, Bethany               Eastern Menn                     19.18m    1   
  7 Hoag, Kathryn                Frostburg St                     17.81m  
  8 Seaman, Jessica              Ursuline (Oh                     16.51m  
  9 Rosa, Mary                   Frostburg St                     15.05m  
 
Men 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Robertson, Xzavier           Frostburg St           11.18      11.19Q -1.7  2 
  2 Manson, Chauncey             Frostburg St           11.00      11.39Q -1.6  1 
  3 Lance, Keith                 Bridgewater            11.35      11.43q -1.6  1 
  4 Wright, Jacob                Bridgewater            11.15      11.47q -1.7  2 
  5 Corley, Terrell              Bridgewater            11.57      11.66q -1.7  2 
  6 Raymond, Yvon                Frostburg St           11.30      11.67q -1.7  2 
  7 Linton, Colton               Roanoke                11.26      11.72q -1.7  2 
  8 Jackson, Jason               Frostburg St           11.20      11.75q -1.6  1 
  9 Hunt, Trevor                 Roanoke                11.46      11.89  -1.6  1 
  9 Matthews, Jeffrey            Bridgewater            11.50      11.89  -1.7  2 
 11 Lezcano, John                Bridgewater            11.65      12.20  -1.6  1 
 
Men 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Manson, Chauncey             Frostburg St           11.39      11.08  -0.2  10   
  2 Robertson, Xzavier           Frostburg St           11.19      11.12  -0.2   8   
  3 Lance, Keith                 Bridgewater            11.43      11.29  -0.2   6   
  4 Wright, Jacob                Bridgewater            11.47      11.37  -0.2   4   
  5 Linton, Colton               Roanoke                11.72      11.48  -0.2   2   
  6 Raymond, Yvon                Frostburg St           11.67      11.51  -0.2   1   
  7 Corley, Terrell              Bridgewater            11.66      11.59  -0.2 
  8 Jackson, Jason               Frostburg St           11.75      11.71  -0.2 
 
Men 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Manson, Chauncey             Frostburg St           22.60      22.21  +0.0  3  10   
  2 Delbridge, Julius            Bridgewater            22.60      22.87  +0.0  3   8   
  3 Linton, Colton               Roanoke                22.95      23.03  +0.0  3   6   
  4 Raymond, Yvon                Frostburg St           23.80      23.25   0.5  2   4   
  5 Bloch, Daniel                Unattached             23.75      23.48   0.5  2   2   
  6 Cummings, Eugene             Bridgewater            23.30      23.59  +0.0  3   1   
  7 Hunt, Trevor                 Roanoke                23.50      24.08   0.5  2 
  8 Lezcano, John                Bridgewater            24.00      24.09   0.5  1 
  9 Duncan, Dave                 Bridgewater            24.54      24.14   0.5  1 
 10 Elliott, Lucas               Bridgewater            23.60      24.27   0.5  2 
 11 Hayden, Markese              Frostburg St           23.50      24.41   0.5  2 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Peyton, Stanley              Unattached             50.01      50.69   2  10   
  2 Bledsoe, Caleb               Roanoke                51.75      51.40   2   8   
  3 Delbridge, Julius            Bridgewater            51.00      51.45   2   6   
  4 Board, Chase                 Roanoke                53.25      53.90   1   4   
  5 Wisniewski, Tim              Bridgewater            52.00      53.92   2   2   
  6 Canter, Will                 Bridgewater            53.50      55.02   1   1   
  7 Duncan, Dave                 Bridgewater            54.40      55.64   1 
  8 Beale, Daryus                Bridgewater            53.00      55.79   2 
  9 Johnson, Paul                Bridgewater            53.50      58.24   1 
 
Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Eric               Frostburg St         2:01.00    1:59.69   10   
  2 Rawlings, Mike               Roanoke              2:01.50    2:00.96    8   
  3 Landgren, Drew               Roanoke              2:03.50    2:01.89    6   
  4 Peyton, Stanley              Unattached           1:56.00    2:02.24    4   
  5 Montano, Miguel              Frostburg St         2:07.61    2:03.00    2   
  6 Collins, Matthew             Frostburg St         2:09.55    2:04.35    1   
  7 Meadows, Cody                Roanoke              2:03.00    2:06.30  
  8 Baldwin, Alex                Frostburg St         2:18.00    2:18.85  
 
Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Tim                   Roanoke              4:06.00    4:12.02   10   
  2 Bernstein, Andrew            Roanoke              4:04.00    4:14.53    8   
  3 Meadows, Cody                Roanoke              4:17.90    4:30.00    6   
  4 Johnson, Paul                Bridgewater          4:10.02    4:31.75    4   
  5 Wisniewski, Tim              Bridgewater          4:19.93    4:35.49    2   
  6 Fiske, Patrick               Roanoke              4:19.00    4:37.20    1   
  7 Zimmerman, Dan               Roanoke              4:19.00    4:37.42  
  8 Canter, Will                 Bridgewater                     4:38.35  
  9 Hooley, David                Eastern Menn         4:25.00    4:38.90  
 
Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sohl, Luke                   Bridgewater         16:00.00   15:48.92   10   
  2 Flynn, Brian                 Unattached          15:00.00   15:59.41    8   
  3 Caupp, Gavin                 Frostburg St        16:00.00   16:05.92    6   
  4 Speray, Ryan                 Bridgewater         16:00.00   16:05.99    4   
  5 Miller, Tim                  Bridgewater         16:00.00   16:19.30    2   
  6 Rittenhouse, Abram           Bridgewater         16:00.00   16:25.52    1   
  7 Jackson, Troy                Bridgewater         16:00.00   16:39.33  
  8 Barnett, Brian               Bridgewater         16:00.00   16:39.76  
  9 Dickerson, Baylor            Bridgewater                    16:56.93  
 10 Kohlhaas, Patrick            Roanoke             16:47.00   17:17.26  
 11 Berrington, Colton           Bridgewater         17:22.00   17:53.98  
 12 Millary, Thomas              Eastern Menn        18:25.14   18:56.31  
 
Men 10000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Henderson, Jesse             Frostburg St        34:36.00   34:51.2h   10   
  2 Wojtysiak, Adam              Roanoke             36:00.00   37:20.4h    8   
  3 Coker, Kevin                 Unattached                     48:26.2h    6   
 
Men 110 Meter Hurdles
==============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Curtis, Edward               Roanoke                15.72      15.84q +0.0 
  2 Martindell, Ben              Bridgewater            15.29      15.97q +0.0 
  3 Cunningham, Tucker           Roanoke                15.40      16.61q +0.0 
  4 Patterson, Alex              Frostburg St                      16.74q +0.0 
  4 Owens, Ben                   Bridgewater                       16.74q +0.0 
  6 Beale, Daryus                Bridgewater            15.95      16.82q +0.0 
  7 Francillon, Devin            Frostburg St                      18.32q +0.0 
 
Men 110 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Curtis, Edward               Roanoke                15.84      15.81   0.5  10   
  2 Martindell, Ben              Bridgewater            15.97      15.86   0.5   8   
  3 Francillon, Devin            Frostburg St           18.32      16.72   0.5   6   
  4 Cunningham, Tucker           Roanoke                16.61      16.73   0.5   4   
  5 Patterson, Alex              Frostburg St           16.74      18.24   0.5   2   
  6 Owens, Ben                   Bridgewater            16.74      21.30   0.5   1   
 
Men 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fentress, Jevone             Bridgewater            58.90      58.92   10   
  2 Bennett, Thomas              Frostburg St         1:00.00      59.45    8   
  3 Martindell, Ben              Bridgewater            59.90    1:00.35    6   
  4 Cunningham, Tucker           Roanoke                56.71    1:01.41    4   
  5 Crumley, Andrew              Bridgewater            58.50    1:12.54    2   
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Grubb, Austin                Roanoke             10:19.72   10:46.5h   10   
  2 Ruane, Brian                 Roanoke             10:46.00   11:26.8h    8   
  3 Parker, Jesse                Eastern Menn                   11:38.1h    6   
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bridgewater (Va.)  'A'                              42.59      42.84   10   
     1) Beale, Daryus                   2) Bryant, Orlando                
     3) Wright, Jacob                   4) Delbridge, Julius              
  2 Frostburg State  'A'                                43.00      43.07    8   
     1) Robertson, Xzavier              2) Jackson, Jason                 
     3) Raymond, Yvon                   4) Manson, Chauncey               
  3 Bridgewater (Va.)  'B'                              44.50      44.74    6   
     1) Corley, Terrell                 2) Lance, Keith                   
     3) Matthews, Jeffrey               4) Lezcano, John                  
  4 Roanoke  'A'                                        43.63      44.81    4   
     1) Hunt, Trevor                    2) Cunningham, Tucker             
     3) Curtis, Edward                  4) Linton, Colton                 
 
Men 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roanoke  'B'                                      1:29.55    1:33.30   10   
     1) Hunt, Trevor                    2) Cunningham, Tucker             
     3) Bledsoe, Caleb                  4) Linton, Colton                 
  2 Bridgewater (Va.)  'A'                            1:37.00    1:34.04    8   
     1) Blow, Jamie                     2) Duncan, Dave                   
     3) Lezcano, John                   4) McFadgen, Demario              
  3 Roanoke  'C'                                      1:46.00    1:37.86    6   
     1) Board, Chase                    2) Bledsoe, Caleb                 
     3) Curtis, Edward                  4) Landgren, Drew                 
  4 Roanoke  'A'                                      1:50.00    1:41.92    4   
     1) Bernstein, Andrew               2) Zimmerman, Dan                 
     3) Grubb, Austin                   4) Kohlhaas, Patrick              
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roanoke  'A'                                      3:28.00    3:31.95   10   
     1) Bledsoe, Caleb                  2) Board, Chase                   
     3) Cunningham, Tucker              4) Linton, Colton                 
  2 Frostburg State  'A'                              3:31.00    3:32.19    8   
     1) Francillon, Devin               2) Calloway, Jordan               
     3) Hayden, Markese                 4) Williams, Eric                 
  3 Roanoke  'B'                                      3:40.00    3:42.33    6   
     1) Hunt, Trevor                    2) Landgren, Drew                 
     3) Rawlings, Mike                  4) Meadows, Cody                  
 
Men High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rickell, Christopher         Frostburg St           1.87m      1.83m   10   
  2 Curtis, Edward               Roanoke                1.89m      1.78m    8   
  3 Williams, Brandon            Roanoke                1.70m      1.63m    5   
  3 Vessels, Stefan              Bridgewater                       1.63m    5   
  4 Sturgill, Rhett              Roanoke                1.70m     J1.63m    2   
 
Men Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elliott, Lucas               Bridgewater            3.30m      3.35m   10   
  2 Shriver, Calvin              Frostburg St           3.55m      3.20m    8   
  3 Schilling, Anthony           Frostburg St           3.00m      3.05m    6   
  4 Bloch, Daniel                Unattached             3.05m      2.75m    4   
 
Men Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Cummings, Eugene             Bridgewater            6.69m      6.37m   1.6  10   
  2 Vessels, Stefan              Bridgewater            6.41m      6.12m   1.0   8   
  3 Rickell, Christopher         Frostburg St           5.84m      6.11m  +0.0   6   
  4 Sturgill, Rhett              Roanoke                6.10m      6.08m   1.5   4   
  5 Williams, Brandon            Roanoke                6.10m      5.96m  +0.0   2   
  6 Bloch, Daniel                Unattached             6.00m      5.78m  +0.0   1   
  7 Francillon, Devin            Frostburg St           5.82m      5.68m   1.6 
  8 Elliott, Lucas               Bridgewater                       5.61m   0.8 
 
Men Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Cummings, Eugene             Bridgewater           13.92m     13.71m  +0.0  10   
  2 Vessels, Stefan              Bridgewater           12.78m     13.12m  -0.5   8   
  3 Rickell, Christopher         Frostburg St          11.14m     11.88m  -0.3   6   
  4 Beale, Daryus                Bridgewater           12.42m     11.70m   2.3   4   
 
Men Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arthur, Andre                Frostburg St          12.00m     12.89m   10   
  2 Smith, Christian             Frostburg St          13.95m     12.62m    8   
  3 Troutman, Ronald             Frostburg St          12.20m     12.27m    6   
  4 Short, Will                  Bridgewater                      11.74m    4   
  5 Barchock, Jack               Bridgewater           12.20m     11.70m    2   
  6 Davis III, Robert            Frostburg St          11.76m     10.60m    1   
  7 Sloan, Aaron                 Eastern Menn          10.98m     10.58m  
  8 Stine, Seth                  Frostburg St          10.72m     10.20m  
  9 Patterson, Alex              Frostburg St          10.00m      9.51m  
 10 Terzulli, Nicholas           Frostburg St           9.64m      9.20m  
 11 Francillon, Devin            Frostburg St           9.89m      9.12m  
 
Men Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arthur, Andre                Frostburg St          37.50m     39.19m   10   
  2 Erbaugh, Kyle                Bridgewater           36.57m     37.94m    8   
  3 Troutman, Ronald             Frostburg St          39.46m     36.21m    6   
  4 Davis III, Robert            Frostburg St          33.99m     33.62m    4   
  5 Smith, Christian             Frostburg St          35.28m     33.35m    2   
  6 Fitch, Giovanni              Frostburg St                     32.39m    1   
  7 Barchock, Jack               Bridgewater           33.78m     32.09m  
  8 Johnson, Jeremy              Frostburg St                     30.14m  
  9 LaPradd, Paul                Roanoke               23.80m     28.06m  
 
Men Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Troutman, Ronald             Frostburg St          38.72m     35.23m   10   
  2 Davis III, Robert            Frostburg St          33.29m     33.72m    8   
  3 Smith, Christian             Frostburg St          38.12m     32.42m    6   
  4 Fitch, Giovanni              Frostburg St                     32.33m    4   
  5 LaPradd, Paul                Roanoke               28.75m     32.13m    2   
  6 Barchock, Jack               Bridgewater           32.06m     30.05m    1   
  7 Johnson, Jeremy              Frostburg St                     29.75m  
  8 Pate, Deverin                Eastern Menn                     27.02m  
  9 Terzulli, Nicholas           Frostburg St                     25.00m  
 
Men Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martland, Chris              Unattached            53.00m     51.66m   10   
  2 Stine, Seth                  Frostburg St          45.00m     48.83m    8   
  3 Logan, Willie                Bridgewater           45.90m     48.54m    6   
  4 Erbaugh, Kyle                Bridgewater           44.19m     47.45m    4   
  5 Burns, Cassidy               Bridgewater           43.49m     43.76m    2   
  6 Calloway, Jordan             Frostburg St          44.81m     43.37m    1   
  7 Jeter, Dominic               Bridgewater           42.33m     42.18m  
  8 Patterson, Alex              Frostburg St                     41.65m  
  9 Sloan, Aaron                 Eastern Menn          39.45m     40.91m  
 10 Terzulli, Nicholas           Frostburg St          32.73m     32.73m  
 11 Schilling, Anthony           Frostburg St          31.51m     32.26m  
 
                    Women - Team Rankings - 21 Events Scored
===============================================================================
    1) Roanoke                    191        2) Ursuline (Ohio)           159   
    3) Bridgewater (Va.)          115        4) Frostburg State            54   
    5) Eastern Mennonite           17                                           
 
                    Men - Team Rankings - 21 Events Scored
===============================================================================
    1) Frostburg State            215        2) Bridgewater (Va.)         184   
    3) Roanoke                    166        4) Eastern Mennonite           6